2.7.2017 LUODIKON HENKILÖKOHTAISET TULOKSET JA JOUKKUETULOKSET

SML:N KYMEN PIIRIN MESTARUUSAMMUNNAT JOUTSENOSSA 2.7.2017

LUODIKON HENKILÖKOHTAISET TULOKSET JA JOUKKUETULOKSET

  Alkukilpailu Alkuk. Finaali TULOS Uusinta
SIJA LUODIKKO MIEHET makuu pysty yht.
1 Ahtiainen Ville Kympin Kyttääjät M 47 43 90 84 174
2 Tuomainen Jarno Salo-Äitsaaren Metsästysseura M 47 43 90 81 171
3 Hämäläinen Tommi Tervaskankaan Erä M 45 39 84 83 167
4 Joronen Harri Simpeleen Metsästys- ja Ampumaseura M 46 38 84 82 166
5 Peltola Jari Myllykosken Ampujat M 46 39 85 80 165
6 Ahtiainen Heikki Kympin Kyttääjät M 48 45 93 72 165
7 Niskanen Teemu Kuusankosken Riistamiehet M 41 42 83 83
8 Huomolin Ville Luumäen Metsästysseura M 44 36 80 80
9 Penttilä Antti Jaalan Metsästysseura M 45 34 79 79
10 Penttilä Jarkko Jaalan Metsästysyhdistys M 39 30 69 69
11 Vanhalakka Mikko Luumäen Metsästysseura M 40 14 54 54
MIEHET 50
1 Värtö Mikko Salo-Äitsaaren Metsästysseura M50 49 46 95 83 178
2 Takanen Jouni Lapjärven Seudun Metsästysyhdistys M50 49 42 91 66 157
3 Aurala Esa Myllykosken Ampujat M50 46 40 86 67 153
4 Karhu Ari Luumäen Metsästysseura M50 44 36 80 65 145
5 Suoknuuti Jussi Etelä-Saimaan Ampujat M50 41 34 75 56 131
6 Vanhalakka Arto Luumäen Metsästysseura M50 33 9 42 42
MIEHET 60
1 Monto Jouni Salo-Äitsaaren Metsästysseura M60 50 46 96 83 179
2 Hovi Ahti Tervaskankaan Erä M60 48 40 88 81 169
3 Pakkanen Veijo Virolahden Metsästysseura M60 47 43 90 72 162
4 Hämäläinen Ari Tervaskankaan Erä M60 47 39 86 70 156
5 Uosukainen Jouko Salo-Äitsaaren Metsästysseura M60 49 22 71 51 122
6 Vasara Seppo Etelä-Saimaan Ampujat M60 24 42 66 66
7 Immonen Markku Suur-Selänpään Erämiehet M60 40 17 57 57
8 Ahtiainen Antero Kympin Kyttääjät M60 37 8 45 45
MIEHET 70
1 Kimmo Ahti Miehikkälän Pohjoinen MY M70 46 34 80 78 158
2 Heikkilä Ossi MS-Sport M70 38 35 73 80 153
3 Kähönen Pauli Myllykosken Ampujat M70 45 17 62 64 126
4 Puhakka Antero Myllykosken Ampujat M70 43 22 65 36 101
MIEHET 80
1 Lahti Kari MS-Sport M80 46 34 80 58 138
2 Lankinen Juhani Kuusankosken Riistamiehet M80 42 8 50 52 102
3 Heikkinen Lippo Ylänummen Metsästysyhdistys M80 45 18 63 34 97
4 Eskola Ailo Jaalan Metsästysseura M80 0 5 5 5
NAISET 50
1 Savukari Sirkka Virolahden Metsästysseura N50 44 40 84 87 171
S20
1 Taskinen Olli Jaalan Metsästysseura S20 37 25 62 47 109

JOUKKUETULOKSET

LUODIKKO HKOHT YHTEIS-
TULOS TULOS
1 Salo-Äitsaaren Metsästysseura Värtö Mikko M 95
Tuomainen Jarno M 90
Monto Jouni M60 96 281
2 Tervaskankaan Erä Hämäläinen Tommi M 84
Hämäläinen Ari M60 86
Hovi Ahti M60 88 258
3 Myllykosken Ampujat Kähönen Pauli M70 63
Aurala Esa M50 86
Peltola Jari M 85 234
4 Kympin Kyttääjät Ahtiainen Heikki M 93
Ahtiainen Antero M60 45
Ahtiainen Ville M 90 228
5 Luumäen Metsästysseura Karhu Ari M50 80
Vanhalakka Mikko M 54
Huomolin Ville M 80 214