2.7.2017 METSÄHIRVEN HENKILÖKOHTAISET TULOKSET JA JOUKKUETULOKSET

SML:N KYMEN PIIRIN MESTARUUSAMMUNNAT JOUTSENOSSA 2.7.2017

METSÄHIRVEN HENKILÖKOHTAISET TULOKSET JA JOUKKUETULOKSET

  Alkukilpailu Alkuk. Finaali TULOS Uusinta
SIJA HIRVI MIEHET seis. juoks. yht.
1 Huomolin Ville Luumäen Metsästysseura M 40 59 99 93 192
2 Pylsy Timo Etelä-Saimaan Ampujat M 38 53 91 94 185
3 Peltola Jari Myllykosken Ampujat M 37 55 92 86 178
4 Ahtiainen Ville Kympin Kyttääjät M 40 47 87 89 176
5 Ahtiainen Heikki Kympin Kyttääjät M 37 50 87 86 173
6 Hämäläinen Tommi Tervaskankaan Erä M 38 49 87 77 164
7 Niskanen Teemu Kuusankosken Riistamiehet M 33 53 86 86
8 Penttilä Jarkko Jaalan Metsästysseura M 39 47 86 86
9 Mikkola Panu Anjalan Metsästysyhdistys M 32 52 84 84
10 Joronen Harri Simpeleen Metsästys- ja Ampumaseura M 37 46 83 83
11 Penttilä Antti Jaalan Metsästysseura M 37 41 78 78
12 Lammi Antti Onkamaan Erämiehet M 39 39 78 78
13 Tuomainen Jarno Salo-Äitsaaren Metsästysseura M 39 38 77 77
14 Kähkönen Heikki Kirjavalan Erämiehet M 33 36 69 69
15 Vanhalakka Mikko Luumäen Metsästysseura M 24 36 60 60
MIEHET 50
1 Takanen Jouni Lapjärven Seudun Metsästysyhdistys M50 39 51 90 95 185
2 Värtö Mikko Salo-Äitsaaren Metsästysseura M50 40 48 88 81 169
3 Suoknuuti Jussi Etelä-Saimaan Ampujat M50 38 52 90 74 164
4 Karhu Ari Luumäen Metsästysseura M50 29 56 85 78 163
5 Tiainen Tapani Kympin Kyttääjät M50 39 48 87 87
6 Aurala Esa Myllykosken Ampujat M50 34 43 77 77
7 Vanhalakka Arto Luumäen Metsästysseura M50 31 30 61 61
MIEHET 60
1 Hovi Ahti Tervaskankaan Erä M60 39 53 92 86 178
2 Pakkanen Veijo Virolahden Metsästysseura M60 36 50 86 78 164
3 Hämäläinen Ari Tervaskankaan Erä M60 40 46 86 72 158
4 Uosukainen Jouko Salo-Äitsaaren Metsästysseura M60 37 46 83 73 156
5 Vasara Seppo Etelä-Saimaan Ampujat M60 33 50 83 66 149
6 Monto Jouni Salo-Äitsaaren Metsästysseura M60 40 38 78 78
7 Immonen Markku Suur-Selänpään Erämiehet M60 37 26 63 63
MIEHET 70
1 Kimmo Ahti Miehikkälän Pohjoinen MY M70 37 48 85 89 174
2 Kähönen Pauli Myllykosken Ampujat M70 38 51 89 76 165
3 Heikkilä Ossi MS-Sport M70 37 42 79 68 147
4 Pulkka Matti Korvenkylän Erä-71 M70 32 41 73 68 141
5 Puhakka Antero Myllykosken Ampujat M70 35 33 68 60 128
6 Taponen Markku Heinlahden Metsästysyhdistys M70 29 37 66 66
7 Nyman Olli Villikkalan Erämiehet M70 35 19 54 54
8
MIEHET 80
1 Nikku Taisto Rajan Erä M80 29 57 86 76 162
2 Lahti Kari MS-Sport M80 38 39 77 64 141
3 Eskola Ailo Jaalan Metsästysseura M80 34 43 77 49 126
4 Lankinen Juhani Kuusankosken Riistamiehet M80 35 25 60 62 122
NAISET 50
1 Toimela Tiina Anjalan Metsästysyhdistys N50 39 49 88 78 166
2 Savukari Sirkka Virolahden Metsästysseura N50 38 49 87 75 162
S15
1 Taskinen Annika Jaalan Metsästysseura S15 19 21 40 51 91
S20
1 Rämä Juuso Tuohikotin Metsästysyhdistys S20 39 55 94 89 183
2 Taskinen Olli Jaalan Metsästysseura S20 33 39 72 51 123
JOUKKUEKILPAILUT
HIRVI HKOHT YHTEIS-
TULOS TULOS
1 Tervaskankaan Erä Hämäläinen Tommi M 87
Hämäläinen Ari M60 86
Hovi Ahti M60 92 265
2 Etelä-Saimaan Ampujat Pylsy Timo M 91
Suoknuuti Jussi M50 90
Vasara Seppo M60 83 264
3 Kympin Kyttääjät Tiainen Tapani M50 87
Ahtiainen Heikki M 87
Ahtiainen Ville M 87 261
4 Myllykosken Ampujat Kähönen Pauli M70 89
Aurala Esa M50 77
Peltola Jari M 92 258
5 Luumäen Metsästysseura Karhu Ari M50 85
Vanhalakka Mikko M 60
Huomolin Ville M 99 244
6 Salo-Äitsaaren Metsästysseura Värtö Mikko M50 88
Tuomainen Jarno M 77
Monto Jouni M60 78 243