2.7.2017 HAULIKON HENKILÖKOHTAISET TULOKSET JA JOUKKUETULOKSET

SML:N KYMEN PIIRIN MESTARUUSAMMUNNAT JOUTSENOSSA 2.7.2017

HAULIKON HENKILÖKOHTAISET TULOKSET JA JOUKKUETULOKSET

SIJA HAULIKKO MIEHET Alkuk. Finaali TULOS Uusinta
1 Kangaskolkka Paavo Luumäen Metsästysseura M 25 20 45 2/2
2 Korpi Kai Oravalan Metsästäjät M 23 22 45 1/2
3 Joronen Jani Särkisalmen Seudun Metsästysyhdistys M 22 22 44
4 Lammi Antti Onkamaan Erämiehet M 24 19 43
5 Pitkänen Lasse Saaren Riistamiehet M 23 18 41
6 Huikko Mika Särkisalmen Seudun Metsästysyhdistys M 22 18 40
7 Kuhmonen Jari Luumäen Metsästysseura M 22 18 40
8 Loikala Aki Muukon Erämiehet M 22 15 37
9 Sinkkonen Janne Uukuniemen Erämiehet M 21 21
10 Lönnqvist Tommi Rannikon Jahtimiehet M 20 20
11 Tani Karri Matarojan Metsästysyhdistys M 19 19
12 Kähkönen Heikki Kirjavalan Erämiehet M 19 19
13 Tupakka Petri Rikkilän ja Lähikylien Erämiehet M 18 18
14 Toivanen Jussi Saaren Riistamiehet M 18 18
15 Suuronen Janne Kympin Kyttääjät M 17 17
16 Mikkola Panu Anjalan Metsästysyhdistys M 17 17
17 Tervonen Juha Kirjavalan Erämiehet M 16 16
18 Suoknuuti Kalle Muurolan Metsästäjät M 16 16
19 Huuhilo Robert Välijoen My M 15 15
20 Suikkanen Jesse Kympin Kyttääjät M 15 15
21 Näppi Karri Luumäen Metsästysseura M 14 14
22 Hiironen Marko Sivatin Metsästysseura M 14 14
23 Myllys Jyri Saaren Riistamiehet M 14 14
24 Lappalainen Pasi Kirjavalan Erämiehet M 13 13
25 Pennanen Pasi Haavikon Erä M 8 8
MIEHET 50
1 Kaipia Juha Haapajärven Metsästysseura M50 23 22 45 2/2
2 Friman Petri Lapjärven Seudun Metsästysyhdistys M50 23 22 45 1/2
3 Roiha Matti Särkisalmen Seudun Metsästysyhdistys M50 21 22 43
4 Lammi Pertti Onkamaan Erämiehet M50 23 19 42
5 Tiainen Tapani Kympin Kyttääjät M50 22 18 40
6 Heikkilä Jyrki Kaukaan Riistamiehet M50 20 20
7 Helminen Aki Kirjavalan Erämiehet M50 19 19
8 Taipale Markku Lemin Riistamiehet M50 19 19
9 Kaasinen Pekka Sirkjärven Metsästäjät M50 16 16
10 Tiainen Jarmo Parikkalan-Järvenpään MY M50 15 15
MIEHET 60
1 Rossi Tuomo Rautjärven Erämiehet M60 24 21 45
2 Torvinen Matti Kokkolanjoen Erämiehet M60 24 20 44
3 Kangaskolkka Matti Luumäen Metsästysseura M60 20 21 41
4 Soikkeli Arto Särkisalmen Seudun Metsästysyhdistys M60 20 17 37
5 Soini Pekka Haminan Erämiehet M60 20 16 36
6 Virtanen Hannu Anjalan Metsästysyhdistys M60 19 19
7 Rämä Jukka Tuohikotin Metsästysyhdistys M60 19 19
8 Sairanen Raimo Luumäen Metsästysseura M60 18 18
9 Paajanen Olli Kirjavalan Erämiehet M60 18 18
10 Seppälä Markku Matarojan Metsästysyhdistys M60 18 18
11 Poutanen Vesa Kannaksen Metsästysyhdistys M60 17 17
MIEHET 70
1 Pitkänen Teuvo Särkisalmen Seudun Metsästysyhdistys M70 21 19 40
2 Kuronen Kari Mk Paukku M70 18 20 38 2/2
3 Lautamatti Taisto Suur-Selänpään Erämiehet M70 19 19 38 1/2
4 Pulkka Matti Korvenkylän Erä-71 M70 17 19 36
5 Virolainen Aulis Suur-Selänpään Erämiehet M70 17 15 32
6 Lehtinen Heikki Rajaseudun Erämiehet M70 16 16
7 Laari Juhani Munteen Metsästysseura M70 13 13
8 Peltonen Arto Turkian Eränkävijät M70 13 13
9 Heikkinen Taisto Jaalan Metsästysseura M70 10 10
MIEHET 80
1 Pasi Veijo Turkian Eränkävijät M80 13 13 26
2 Pekonen Reijo Kirjavalan Erämiehet M80 9 11 20
NAISET
1 Hirvi Marjut Muukon Erämiehet N 19 19 38
2 Vauhkonen Laura Hämäläisen Metsästysyhdistys N 18 17 35
3 Peltonen Sini Matarojan Metsästysyhdistys N 15 14 29
4 Peltonen Kirsi Matarojan Metsästysyhdistys N 12 16 28
5 Teitto Katri Anttilan Erämiehet N 12 7 19
6 Korsu Irina Hujakkalan My N 11 11
S17
1 Kaipia Tommi Haapajärven Metsästysseura S17 22 13 35
S20
1 Korpela Jaakko Suur-Miehikkälän Metsästysyhdistys S20 23 18 41 3/3
2 Lantta Lasse Turkian Eränkävijät S20 21 20 41 2/3
3 Vanhala Jere Pernoon Rajamiehet S20 19 20 39 2/2
4 Tikkinen Erno Uukuniemen Erämiehet S20 20 19 39 1/2
5 Rämä Juuso Tuohikotin Metsästysyhdistys S20 19 19 38
6 Korpi Kalle Oravalan Metsästäjät S20 17 17
7 Pukki Jaakko Kurvilan metsästysyhdistys S20 13 13
8 Taskinen Olli Jaalan Metsästysseura S20 10 10

 

JOUKKUETULOKSET

HAULIKKO HKOHT YHTEIS-
TULOS TULOS
1 Luumäen Metsästysseura Sairanen Raimo M60 18
Kangaskolkka Paavo M 25
Kuhmonen Jari M 22 65
2 Särkisalmen Seudun MY Roiha Matti M50 21
Joronen Jani M 22
Huikko Mika M 22 65
3 Saaren Riistamiehet Toivanen Jussi M 18
Myllys Jyri M 14
Pitkänen Lasse M 23 55
4 Kympin Kyttääjät Suikkanen Jesse M 15
Suuronen Janne M 17
Tiainen Tapani M50 22 54
5 Kirjavalan Erämiehet 1 Tervonen Juha M 16
Helminen Aki M50 19
Paajanen Olli M60 18 53
6 Matarojan Metsästysyhdistys Seppälä Markku M60 18
Peltonen Sini N 15
Tani Karri M 19 52
7 Kirjavalan Erämiehet 2 Pekonen Reijo M80 9
Kähkönen Heikki M 19
Lappalainen Pasi M 13 41