2.7.2017 TRAPIN HENKILÖKOHTAISET TULOKSET JA JOUKKUETULOKSET

SML:N KYMEN PIIRIN MESTARUUSAMMUNNAT JOUTSENOSSA 2.7.2017

TRAPIN HENKILÖKOHTAISET TULOKSET JA JOUKKUETULOKSET

SIJA TRAP MIEHET Alkuk. Finaali TULOS Uusinta
1 Lammi Antti Onkamaan Erämiehet M 22 22 44
2 Toivanen Jussi Saaren Riistamiehet M 20 23 43
3 Korpi Kai Oravalan Metsästäjät M 22 20 42
4 Hiironen Marko Sivatin Metsästysseura M 20 21 41
5 Tupakka Petri Rikkilän ja Lähikylien Erämiehet M 20 21 41
6 Töyrylä Juha MS Haukku M 20 20 40
7 Tervonen Juha Kirjavalan Erämiehet M 20 20 40
8 Mikkola Panu Anjalan Metsästysyhdistys M 21 18 39
9 Huikko Mika Särkisalmen Seudun Metsästysyhdistys M 21 18 39
10 Kangaskolkka Paavo Luumäen Metsästysseura M 20 17 37
11 Ahtiainen Heikki Kympin Kyttääjät M 19 19
12 Suoknuuti Kalle Muurolan Metsästäjät M 19 19
13 Kuhmonen Jari Luumäen Metsästysseura M 19 19
14 Pennanen Pasi Haavikon Erä M 19 19
15 Myllys Jyri Saaren Riistamiehet M 19 19
16 Sinkkonen Janne Uukuniemen Erämiehet M 19 19
17 Suikkanen Jesse Kympin Kyttääjät M 19 19
18 Suuronen Janne Kympin Kyttääjät M 18 18
19 Lönnqvist Tommi Rannikon Jahtimiehet M 18 18
20 Kähkönen Heikki Kirjavalan Erämiehet M 17 17
21 Lappalainen Pasi Kirjavalan Erämiehet M 16 16
22 Suoknuuti Mikko Muurolan Metsästäjät M 14 14
23 Pitkänen Lasse Saaren Riistamiehet M 14 14
24 Joronen Jani Särkisalmen Seudun Metsästysyhdistys M 14 14
25 Tani Karri Matarojan Metsästysyhdistys M 13 13
MIEHET 50
1 Friman Petri Lapjärven Seudun Metsästysyhdistys M50 20 22 42
2 Roiha Matti Särkisalmen Seudun Metsästysyhdistys M50 19 22 41 13/14
3 Lammi Pertti Onkamaan Erämiehet M50 20 21 41 12/14
4 Tiainen Tapani Kympin Kyttääjät M50 22 22
5 Helminen Aki Kirjavalan Erämiehet M50 18 18
6 Kaipia Juha Haapajärven Metsästysseura M50 16 16
7 Leinonen Esa Anjalan Metsästysyhdistys M50 12 12
8 Tiainen Jarmo Parikkalan-Järvenpään MY M50 12 12
MIEHET 60
1 Virtanen Hannu Anjalan Metsästysyhdistys M60 23 20 43
2 Torvinen Pauli Kokkolanjoen Erämiehet M60 19 19 38
3 Rossi Tuomo Rautjärven Erämiehet M60 19 17 36 1/1
4 Paajanen Olli Kirjavalan Erämiehet M60 18 18 36 0/1
5 Sairanen Raimo Luumäen Metsästysseura M60 19 17 36 0/1
6 Poutanen Vesa Kannaksen Metsästysyhdistys M60 18 15 33
7 Seppälä Markku Matarojan Metsästysyhdistys M60 18 13 31
8 Soikkeli Arto Särkisalmen Seudun Metsästysyhdistys M60 17 17
9 Rämä Jukka Tuohikotin Metsästysyhdistys M60 17 17
10 Kangaskolkka Matti Luumäen Metsästysseura M60 16 16
11 Torvinen Matti Kokkolanjoen Erämiehet M60 15 15
12 Ronkanen Sampo Kurvilan Metsästysyhdistys M60 12 12
MIEHET 70
1 Hämäläinen Juhani Kurvilan Metsästysyhdistys M70 19 20 39 4/4
2 Pitkänen Teuvo Särkisalmen Seudun Metsästysyhdistys M70 21 18 39 3/4
3 Pulkka Matti Korvenkylän Erä-71 M70 18 18 36
4 Peltonen Arto Turkian Eränkävijät M70 19 15 34
5 Virolainen Aulis Suur-Selänpään Erämiehet M70 18 15 33
6 Laari Juhani Munteen Metsästysseura M70 17 17
7 Heikkinen Taisto Jaalan Metsästysseura M70 17 17
8 Lautamatti Taisto Suur-Selänpään Erämiehet M70 14 14
9 Lehtinen Heikki Rajaseudun Erämiehet M70 14 14
MIEHET 80
1 Pasi Veijo Turkian Erä M80 11 19 30
NAISET
1 Hirvi Marjut Muukon Erämiehet N 21 23 44
2 Salmi Mirja Anjalan Metsästysyhdistys N 19 17 36
3 Peltonen Sini Matarojan Metsästysyhdistys N 17 18 35
N50
1 Toimela Tiina Anjalan Metsästysyhdistys N50 19 17 36
2 Savukari Sirkka Virolahden Metsästysseura N50 12 8 20
S15
1 Taskinen Annika Jaalan Metsästysseura S15 3 11 14
S17
1 Kaipia Tommi Haapajärven Metsästysseura S17 15 20 35
S20
1 Rämä Juuso Tuohikotin Metsästysyhdistys S20 23 19 42
2 Korpi Kalle Oravalan Metsästäjät S20 22 17 39
3 Korpela Jaakko Suur-Miehikkälän Metsästysyhdistys S20 19 16 35 1/1
4 Taskinen Olli Jaalan Metsästysseura S20 19 16 35 0/1
5 Tikkinen Erno Uukuniemen Erämiehet S20 17 16 33
6 Pukki Jaakko Kurvilan Metsästysyhdistys S20 15 15
7 Lantta Lasse Turkian Eränkävijät S20 14 14

 

JOUKKUETULOKSET

TRAP HKOHT YHTEIS-
TULOS TULOS
1 Anjalan Metsästysyhdistys Mikkola Panu M 21
Salmi Mirja N 19
Virtanen Hannu M60 23 63
2 Kympin Kyttääjät Suikkanen Jesse M 19
Suuronen Janne M 18
Tiainen Tapani M50 22 59
3 Luumäen Metsästysseura Sairanen Raimo M60 19
Kangaskolkka Paavo M 20
Kuhmonen Jari M 19 58
4 Kirjavalan Erämiehet Tervonen Juha M 20
Helminen Aki M50 18
Paajanen Olli M60 18 56
5 Särkisalmen Seudun MY Joronen Jani M 14
Roiha Matti M50 19
Huikko Mika M 21 54
6 Saaren Riistamiehet Pitkänen Lasse M 14
Toivanen Jussi M 20
Myllys Jyri M 19 53
7 Matarojan Metsästysyhdistys Peltonen Sini N 17
Seppälä Markku M60 18
Tani Karri M 13 48
8 Kurvilan Metsästysyhdistys Hämäläinen Juhani M70 19
Ronkanen Sampo M60 12
Pukki Jaakko S20 15 46