KAIKKI MITALISTIT VUOSILTA 1987-2018

KULLERVO – MARATONIN 35-VUOTISPOKAALI
35. osallistumiskerrasta jaetaan pokaali, jonka laattaan kaiverretaan myös juoksijan nimi sekä juokseva numerointi. Pokaali jaetaan sinä vuonna kun 35. kerta täyttyy.

2016 1 Kalevi Saukkonen Raisio
2 Pentti Kuutti Lappeenranta


KULLERVO – MARATONIN 30-VUOTISPOKAALI
30. osallistumiskerrasta jaetaan pokaali, jonka laattaan kaiverretaan myös juoksijan nimi sekä juokseva numerointi. Pokaali jaetaan sinä vuonna kun 30. kerta täyttyy.

2011 1 Kalevi Saukkonen Raisio
2 Pentti Kuutti Lappeenranta


KULLERVO – MARATONIN 25-VUOTISPOKAALI
25. osallistumiskerrasta jaetaan pokaali, jonka laattaan kaiverretaan myös juoksijan nimi sekä juokseva numerointi. Pokaali jaetaan sinä vuonna kun 25. kerta täyttyy.

2006 1 Kalevi Saukkonen Raisio
2 Pentti Kuutti Lappeenranta
2007 3 Kauko Kilpi Savitaipale
2016 4 Hannu Kotonen Joutseno
5 Arto Kähärä Lappeenranta
2017 6 Ilkka Laari Lappeenranta
2018 7 Lauri Jaatinen Imatra


KULLERVO – MARATONIN 20-VUOTISMITALISTIT
20-vuotismitalina jaetaan uusin maratonmitali kultaisena ja sen saa kun on suorittanut 20 maratonia tai puolimaratonia ja se jaetaan 20. vuotena. Mitalit on numeroitu.

2001 1 Kalevi Saukkonen Turku
2 Pentti Kuutti Lappeenranta
2002 3 Kauko Kilpi Savitaipale
2005 4 Kalevi Kallio Savitaipale
2008 5 Ari Pousi Imatra
2009 6 Veli Liimatta Joensuu
2010 7 Hannu Kotonen Joutseno
8 Arja Tiilikainen Ruokolahti
2012 9 Ilkka Laari Lappeenranta
10 Arto Kähärä Lappeenranta
2013 11 Lauri Jaatinen Imatra
12 Hannu Kosonen Kerimäki
13 Veikko Siitonen Lappeenranta
14 Juha Viuho Kerimäki
2015 15 Markku Uimonen Parikkala
2016 16 Arto Muhonen Sulkava


KULLERVO – MARATONIN 15-VUOTISMITALISTIT
15-vuotismitalina jaetaan uusin maratonmitali hopeisena ja sen saa kun on suorittanut 15 maratonia tai puolimaratonia ja se jaetaan 15. vuotena. Mitalit on numeroitu.

1997 1 Kalevi Saukkonen Turku
2 Pentti Kuutti Lappeenranta
1998 3 Kauko Kilpi Savitaipale
2001 4 Kalevi Kallio Savitaipale
2002 5 Arvo Kuutti Imatra
6 Heimo Suurkuukka Lappeenranta
2003 7 Ari Pousi Imatra
8 Ari Tiainen Kitee
2004 9 Ilkka Lötjönen Parikkala
2005 10 Arto Kähärä Lappeenranta
11 Ilkka Laari Lappeenranta
12 Veli Liimatta Eno
13 Juha Viuho Kerimäki
2006 14 Hannu Kotonen Joutseno
15 Arja Tiilikainen Ruokolahti
2007 16 Heikki Koskinen Lappeenranta
17 Jouni Laitinen Pieksämäki
2009 18 Lauri Jaatinen Imatra
19 Hannu Kosonen Kerimäki
20 Hans Mannstén  Helsinki
21 Veikko Siitonen Lappeenranta
2010 22 Arto Muhonen Lappeenranta
2011 23 Pekka Arminen Pyhtää
24 Markku Uimonen Parikkala
2012 25 Seppo Myllys Rantasalmi
2013 26 Raimo Tanttu Kerimäki
2015 27 Heikki Koso Kouvola
28 Markku Laurikainen Lappeenranta
2016 29 Urpo Ikävalko Imatra
30 Seppo Joukanen Lappeenranta
31 Mirja Kujala Imatra
32 Timo Miekka Vantaa
33 Onni Siltala Kouvola
34 Kyösti Jormanainen Joensuu
2017 35 Vesa Pirjola Mäntsälä
2018 36 Petri Kotonen Joutseno
37 Ari Ylärakkola Lappeenranta


KULLERVO – MARATONIN 10-VUOTISMITALISTIT
10-vuotismitalin saa kultaisena, kun on suorittanut kymmenenä vuotena Kullervo-maratonilla maratonin. Huomioidaan 10 ensimmäistä kertaa.

Mitalin saa hopeisena, kun on suorittanut kymmenenä vuotena Kullervo-maratonilla vähintään puolimaratonin.

Mitali luovutetaan kymmenentenä vuotena palkintojenjaon yhteydessä.

KULTAISET 10-VUOTISMITALIT

1991 1 Kalevi Saukkonen Turku
2 Terho Tuuha Imatra
3 Kari Leinonen Espoo
1995 4 Heimo Suurkuukka Lappeenranta
1996 5 Arvo Kuutti Imatra
1998 6 Veli Liimatta Eno
1999 7 Ari Metsälä Hollola
8 Pirjo Saarinen Kerava
9 Arja Tiilikainen Ruokolahti
2000 10 Pentti Hänninen Helsinki
11 Erkki Rikkonen Taipalsaari
2001 12 Pekka Arminen Pyhtää
  13 Lasse Hämäläinen Juva
  14 Jouni Laitinen Pieksämäen mlk
  15 Matti Lavonen Kerava
2002 16 Lauri Jaatinen Imatra
17 Hans Mannsten Helsinki
2003 18 Ari Kokkonen Rautjärvi
19 Hannu Kosonen Kerimäki
20 Pertti Ryhänen Eno
2004 21 Jukka Kaartinen Lappeenranta
2005 22 Arja Ahti Helsinki
23 Kyösti Jormanainen Savonlinna
24 Risto Lindroos Helsinki
25 Kalevi Tauriainen Porvoo
2006 26 Onni Siltala Anjalankoski
27 Raimo Tanttu Kerimäki
2007 28 Raino Kiander Imatra
29 Juha Kirves Lappeenranta
30 Markku Mikkonen Lappeenranta
2008 31 Heikki Koso Anjalankoski
32 Pentti Sirén Helsinki
2009 33 Pentti Sallinen Joensuu
2010 34 Risto Vainio Turku
2011 35 Kari Lehtinen Espoo
36 Pirjo Kivelä Kirkkonummi
2012 37 Jyrki Nauha Lappeenranta
38 Arto Näsänen Joensuu
2013 39 Antti Rainio Joensuu
40 Sami Partanen Lappeenranta
2015 41 Jussi Eerikäinen Savonlinna
42 Kari Sairanen Imatra
43 Tarja Tiirikainen Taipalsaari
2016 44 Jaakko Lehtonen Joutseno
2017 45 Kirsti Ström Taipalsaari


HOPEISET 10-VUOTISMITALIT

1991 1 Pentti Kuutti Lappeenranta
2 Martti Tiainen Joutseno
1992 3 Kauko Kilpi Savitaipale
4 Jarmo Lajunen Lappeenranta
1993 5 Urpo Ikävalko Imatra
1995 6 Tenho Hartikka Lappeenranta
7 Ari Huttunen Lappeenranta
8 Kalevi Kallio Savitaipale
1996 9 Ari Pousi Imatra
1997 10 Ilkka Laari Lappeenranta
11 Ilkka Lötjönen Parikkala
12 Jorma Saaranen Savitaipale
13 Pentti Sokero Imatra
14 Arto Sorvali Rautjärvi
15 Reijo Tarvainen Imatra
16 Ari Tiainen Kitee
1998 17 Päivi Friari Ruokolahti
18 Esa Tolvanen Lappeenranta
19 Pentti Torni Kitee
20 Juha Viuho Kerimäki
1999 21 Esko Huttunen Lappeenranta
22 Heikki Koskinen Lappeenranta
23 Arto Kähärä Joutseno
2000 24 Veijo Hirvonmäki Savitaipale
25 Hannu Kotonen Joutseno
26 Jouko Suoknuuti Lappeenranta
2001 27 Erkki Martikainen Imatra
2002 28 Rainer Lindell Lappeenranta
29 Arto Muhonen Lappeenranta
2003 30 Ismo Hellsten Imatra
31 Hannu Hietanen Lahti
32 Veikko Siitonen Lappeenranta
33 Tapio Suonio Lappeenranta
34 Maija-Liisa Utulahti Imatra
35 Martti Valonen Lahti
2004 36 Allan Granlund Parikkala
37 Petri Rönkkönen Rautjärvi
38 Markku Uimonen Parikkala
2005 39 Seppo Joukanen Lappeenranta
40 Pertti Kurki Joutseno
2006 41 Seppo Myllys Rantasalmi
2007 42 Markku Laurikainen Lappeenranta
43 Markku Lehtinen Lappeenranta
44 Kalevi Mikkonen Hyvinkää
45 Sirpa Mutanen Viinijärvi
46 Seija Nurmi Porvoo
47 Markku Rikkola Hamina
48 Marjatta Saimovaara Lahti
2008 49 Esko Hovi Joutseno
50 Mirja Kujala Imatra
2009 51 Ari Jussila Lappeenranta
52 Niilo Kemppi Hartola
53 Timo Miekka Vantaa
54 Ilkka Pihlajamäki Orimattila
55 Vesa Pirjola Mäntsälä
56 Ritva Väisänen Pyhtää
2012 57 Matti Kasanen Lappeenranta
58 Taisto Kumpula Parikkala
59 Raimo Simanainen Juuka
2013 60 Petri Kotonen Joutseno
61 Kai Mäkelä Nastola
62 Timo Rötkö Lappeenranta
63 Jyrki Saareks Lappeenranta
64 Ari Ylärakkola Lappeenranta
2014 65 Raimo Sutela Kuusankoski
66 Riitta Turunen Lappeenranta
2015 67 Markku Kesseli Lappeenranta
68 Olavi Kotro Lappeenranta
69 Pekka Orpana Lappeenranta
70 Markku Puranen Kouvola
2016 71 Arvo Hynynen Juuka
72 Markku Kaarlela Kotka
73 Veikko Kosonen Parikkala
74 Arttu Laine Lappeenranta
75 Pekka Lindqvist Lappeenranta
76 Paula Metsälä Hollola
77 Ari Sinkko Lemi
78 Vesa Venäläinen Joutseno
2017 79 Kari Kakkola Lappeenranta
80 Maarit Kivimäki Lappeenranta
81 Tuula Kuisma Joutseno
82 Tapani Nieminen Rautjärvi
83 Jarno Paajanen Lappeenranta
84 Osmo Kekki Lappeenranta
85 Martti Valkeapää Imatra


KULLERVO – MARATONIN 5-VUOTISMITALISTIT

5-vuotismitalin saa kultaisena, kun on suorittanut viitenä vuotena Kullervo-maratonilla maratonin. Huomioidaan 5 ensimmäistä kertaa.

Mitalin saa hopeisena, kun on suorittanut viitenä vuotena Kullervo-maratonilla vähintään puolimaratonin.

Mitali luovutetaan seuraavana vuonna palkintojenjaon yhteydessä.

KULTAISET 5-VUOTISMITALIT

1987 1 Kalevi Saukkonen Turku
2 Terho Tuuha Imatra
3 Kari Leinonen Espoo
4 Terttu Leinikka Lappeenranta
1989 5 Heimo Suurkuukka Lappeenranta
1990 6 Kalevi Hämäläinen Hyvinkää
1991 7 Pertti Männikkö Parikkala
8 Arvo Kuutti Imatra
9 Ari Huttunen Lappeenranta
1992 10 Jouko Suoknuuti Lappeenranta
1993 11 Lasse Hämäläinen Juva
12 Veli Liimatta Eno
13 Pirjo Saarinen Kerava
1994 14 Timo Kormu Lappeenranta
15 Matti Lavonen Vantaa
16 Pekka Vesterinen Heinola
1995 17 Stefan Korkman Kirkkonummi
18 Arto Kähärä Joutseno
19 Jouni Laitinen Pieksämäen mlk
20 Ari Metsälä Hollola
21 Matti Montonen Jyväskylä
22 Arja Tiilikainen Ruokolahti
1996 23 Pekka Arminen Pyhtää
24 Pentti Hänninen Vantaa
25 Kai Mäkelä Nastola
26 Paavo Pajunen Mikkeli
27 Matti Rantamäki Espoo
28 Erkki Rikkonen Taipalsaari
1997 29 Matti Hakala Espoo
30 Lauri Jaatinen Imatra
31 Aarne Kokkonen Rovaniemi
32 Kalle Korhonen Uusikaupunki
33 Keijo Maksimainen Ilomantsi
34 Heikki Riuttanen Puuppola
35 Pertti Ryhänen Eno
36 Jouko Räsänen Joutseno
37 Veikko Silvennoinen Imatra
1998 38 Arja Ahti Helsinki
39 Janne Hiironen Vehkalahti
40 Ari Kokkonen Rautjärvi
41 Risto Lindroos Helsinki
42 Hans Mannstén Helsinki
43 Kalevi Tauriainen Porvoo
1999 44 Raino Kiander Imatra
45 Hannu Kosonen Kerimäki
46 Pirkko Malmstedt Savonlinna
47 Jukka Merikanto Hankasalmi
48 Antti-Pekka Moisio Tammela
49 Kari Paussu Puuppola
50 Hannu Rasa Helsinki
51 Jorma Ruuskanen Orimattila
52 Petri Rönkkönen Rautjärvi
53 Hannu Salonpää Helsinki
54 Sakari Väisänen Turku
2000 55 Pertti Gustafsson Pori
56 Jukka Kaartinen Lappeenranta
57 Anneli Kolehmainen Forssa
58 Kyösti Löppönen Punkaharju
59 Matti Mänttäri Tampere
60 Arto Näsänen Imatra
61 Stig Sandell Espoo
62 Antero Tarhonen Puumala
63 Sinikka Tarhonen Puumala
64 Anu Vatanen Jyväskylä
65 Pentti Virta Sulkava
2001 66 Seppo Heiskanen Vieremä
67 Teuvo Ikonen Rääkkylä
68 Kyösti Jormanainen Savonlinna
69 Matti Kitunen Anjalankoski
70 Jarmo Kujala Seinäjoki
71 Mauri Labbas Hyvinkää
72 Kalevi Mikkonen Hyvinkää
73 Markku Mikkonen Lappeenranta
74 Jorma Nuopponen Savonlinna
75 Onni Siltala Anjalankoski
76 Jörg Steenbeck Savonlinna
2002 77 Niilo Kemppi Hartola
78 Pentti Kotajärvi Nurmijärvi
79 Risto Kuusjärvi Turku
80 Heikki Kärkkäinen Espoo
81 Tapio Lepistö Hamina
82 Keijo Malinen Janakkala
83 Antti Rainio Joensuu
84 Riitta Rasimus Riihimäki
85 Raimo Tanttu Kerimäki
2003 86 Tuula Harjamäki Seinäjoki
87 Eino Hämäläinen Lappeenranta
88 Juha Kirves Lappeenranta
89 Heikki Koso Anjalankoski
90 Taisto Kumpula Parikkala
91 Pertti Makkonen Kotka
92 Seija Nurmi Porvoo
93 Erkki Ratinen Polvijärvi
94 Timo Räisänen Lahti
95 Jari Seppälä Riihimäki
96 Veikko Vesalainen Parikkala
97 Harri Välimaa Eura
2004 98 Tuomo Halonen Jokioinen
99 Juhani Mustonen Juva
100 Jari Nieminen Järvenpää
101 Tapani Nieminen Rautjärvi
102 Jussi Nurmi Anjalankoski
103 Raimo Nuutinen Loviisa
104 Raimo Riihola Iisalmi
105 Pentti Sallinen Eno
106 Pentti Sirén Helsinki
2005 107 Jussi Eerikäinen Savonlinna
108 Atef Haj Kemi
109 Taavi Juuti Kerimäki
110 Pirjo Kivelä Kirkkonummi
111 Arto Laaksonen Vantaa
112 Kari Lehtinen Espoo
113 Jaakko Lehtonen Joutseno
114 Jari Lintukangas Ypäjä
115 Esa Nieminen Järvenpää
116 Yrjö Pesonen Liperi
117 Teuvo Soikkeli Pyhäselkä
2006 118 Jyrki Nauha Lappeenranta
119 Harri Nissinen Savonlinna
120 Hannu Raiskio Espoo
121 Antti Savolainen Kotka
122 Risto Vainio Turku
2007 123 Markku Kaarlela Kotka
124 Suvi Lainio Lappeenranta
125 Eero Lehtinen Hausjärvi
126 Jorma Mali Helsinki
127 Pentti Miettinen Helsinki
128 Eero Tossavainen Pyhäselkä
129 Erkki Vaisto Helsinki
130 Arto Ylikotila Lappeenranta
2008 131 Anders Colliander Helsinki
132 Tiina Dozzo Mäntyharju
133 Risto Laitinen Raahe
134 Keijo Oksanen Lahti
135 Sami Partanen Parikkala
136 Aulis Poutiainen Kirkkonummi
137 Ari Sinkko Lemi
2009 138 Seppo Heikura Vantaa
139 Juhani Kettunen Joutseno
140 Risto Pöyry Mikkeli
141 Raimo Saarinen Kirkkonummi
2010 142 Hannu Harkola Helsinki
143 Reijo Helenius Espoo
144 Veikko Nurminen Helsinki
145 Kirsti Tiirikainen Taipalsaari
146 Jukka Venäläinen Joensuu
2011 147 Jari Dozzo Mäntyharju
148 Tero Kotro Mikkeli
149 Martti Moilanen Järvenpää
150 Ari Pietarinen Kontiolahti
151 Kari Sairanen Imatra
152 Tarja Tiirikainen Taipalsaari
2012 153 Jari-Jukka Asikainen Imatra
154 Tapani Tarnanen Vantaa
2013 155 Timo Repo Mikkeli
156 Janne Ruuska Orimattila
157 Pekka Sairanen Kotka
2014 158 Tero Haiko Lappeenranta
159 Risto Hassinen Joensuu
160 Lasse Lappalainen Mikkeli
161 Paavo Praatskonen Lappeenranta
162 Sami Sikanen Taipalsaari
2015 163 Raimo Mäntymäki Kauniainen
2016 164 Martti Keinänen Kuopio
165 Aulis Kilpeläinen Vantaa
2017 166 Juha Holopainen Joensuu
2018 167 Aulis Laakso Janakkala
168 Eija Matilainen Lappeenranta
169 Harri Paananen Jyväskylä
170 Jari Tiimo Lappeenranta


HOPEISET 5-VUOTISMITALIT

1987 1 Mauri Karhu Lappeenranta
2 Pentti Kuutti Lappeenranta
3 Jarmo Lajunen Lappeenranta
4 Martti Tiainen Joutseno
1988 5 Kauko Kilpi Savitaipale
1989 6 Leo Saari Miehikkälä
7 Esa Makkonen Joutseno
8 Aila Kunttu-Nikkilä Savitaipale
9 Jari Hanski Joutseno
10 Urpo Ikävalko Imatra
11 Lasse Soikkeli Joutseno
12 Paavo Lähde Joutseno
1990 13 Jukka Rossi Joutseno
14 Jari Näränen Imatra
15 Jari Hellman Lappeenranta
16 Esko Kilo Lappeenranta
17 Raimo Tikkinen Imatra
1991 18 Ilkka Laari Lappeenranta
19 Rainer Lindell Lappeenranta
20 Tenho Hartikka Lappeenranta
21 Ari Pousi Imatra
22 Pertti Kurki Joutseno
23 Timo Kaitila Lappeenranta
24 Kalevi Kallio Savitaipale
1992 25 Pentti Torni Kitee
26 Raimo Oikkonen Lappeenranta
27 Mikko Metsäpelto Imatra
1993 28 Päivi Friari Ruokolahti
29 Esko Huttunen Lappeenranta
30 Seppo Joukanen Lappeenranta
31 Matti Kaivola Joutseno
32 Heikki Koskinen Lappeenranta
33 Toivo Kuokkanen Savonlinna
34 Hannu Lipiäinen Lappeenranta
35 Ilkka Lötjönen Parikkala
36 Erkki Martikainen Imatra
37 Jorma Saaranen Savitaipale
38 Raimo Simanainen Imatra
39 Pentti Sokero Imatra
40 Arto Sorvali Rautjärvi
41 Reijo Tarvainen Imatra
42 Ari Tiainen Kitee
43 Esa Tolvanen Lappeenranta
44 Juha Viuho Kerimäki
1994 45 Jyrki Kähärä Joutseno
46 Jouko Leinikka Lappeenranta
47 Jukka Mäkirinta Lappeenranta
48 Kari Pajunen Joutseno
49 Timo Toura Lappeenranta
1995 50 Kaarina Lehtonen Joutseno
51 Matti Leinonen Kitee
52 Seppo Salonen Lappeenranta
53 Tapio Suonio Lappeenranta
1996 54 Veijo Hirvonmäki Lappeenranta
55 Ari Jussila Lappeenranta
56 Hannu Kotonen Joutseno
57 Hannu Lavonen Miehikkälä
1997 58 Jukka Lautala Lappeenranta
59 Antero Sarlomo Imatra
1998 60 Ismo Hellsten Imatra
61 Esko Hovi Joutseno
62 Ville Hännikäinen Jyväskylä
63 Jyrki Kalenius Imatra
64 Arto Muhonen Lappeenranta
65 Margus Rein Viro
66 Jyrki Rikkola Virolahti
67 Esa Rusanen Joutsa
68 Juhani Siiskonen Lappeenranta
69 Maija-Liisa Utulahti Imatra
70 Martti Valonen Lahti
1999 71 Hannu Hietanen Lahti
72 Esko Huttunen Taipalsaari
73 Eija Paavilainen Mikkeli
74 Paavo Pystynen Lappeenranta
75 Veikko Siitonen Lappeenranta
76 Arto Tiainen Kitee
77 Esko Urpilainen Lahti
2000 78 Teemu Aho Lappeenranta
79 Lauri Friari Mikkeli
80 Allan Granlund Parikkala
81 Oiva Hakanen Imatra
82 Tarja-Liisa Heikkilä Lappeenranta
83 Osmo Kekoniemi Lappeenranta
84 Risto Kilpeläinen Varkaus
85 Pauli Korppi Taipalsaari
86 Matti Latvanen Joutseno
87 Markku Lepistö Orimattila
88 Jouko Marjosalmi Juuka
89 Antero Miettinen Joutseno
90 Olli Muukkonen Lappeenranta
91 Päivi Tikkanen Järvenpää
92 Markku Uimonen Parikkala
2001 93 Esko Heinola Töysä
94 Taito Mielonen Lappeenranta
95 Seppo Myllys Rantasalmi
96 Pertti Näsänen Lieksa
97 Antti Reponen Puumala
98 Tuula Tiainen Kitee
99 Veli-Matti Turunen Kangaslampi
2002 100 Hannu Alanen Tampere
101 Mirja Lappalainen Tohmajärvi
102 Markku Laurikainen Lappeenranta
103 Rein Läänemets Viro
104 Antti Miettinen Joutseno
105 Seija Tirkkonen Leppävirta
106 Seija Virsu Kouvola
2003 107 Arto Hakala Hattula
108 Minna Kainlauri Lappeenranta
109 Mirja Kujala Imatra
110 Gun-Britt Kuusimäki Vantaa
111 Markku Lehtinen Lappeenranta
112 Sirpa Mutanen Liperi
113 Anneli Nummela Helsinki
114 Osmo Pekki Lappeenranta
115 Ilkka Pihlajamäki Orimattila
116 Arja Pulkkinen Joutseno
117 Markku Rainio Imatra
118 Jyrki Repola Lohja
119 Markku Rikkola Hamina
120 Jussi Ristanen Tampere
121 Marjatta Saimovaara Lahti
122 Raimo Salmi Kangasala
123 Raimo Simanainen Juuka
124 Anja Turunen Helsinki
125 Markku Varjo Uusikaupunki
126 Aimo Virolainen Helsinki
2004 127 Markku Arminen Mikkeli
128 Riikka Arminen Pyhtää
129 Viktor Filippov Pskov, Venäjä
130 Maija Kolehmainen Outokumpu
131 Erkki Kärkkäinen Lieksa
132 Jaakko Laukka Rantasalmi
133 Lauri Laitinen Rantasalmi
134 Päivi Nieminen Lappeenranta
135 Vesa Pirjola Mäntsälä
136 Jari Pynnönen Luumäki
137 Gennadij Rantsev Pskov, Venäjä
138 Kerttu Sorvali Lappeenranta
2005 139 Juri Chikalov Joensuu
140 Matti Kasanen Lappeenranta
141 Harri Korpelainen Lappeenranta
142 Kerttu Kuha Lahti
143 Maija Mattila Turku
144 Timo Miekka Vantaa
145 Jukka Pirhonen Hämeenlinna
146 Riikka Ruokoniemi Tampere
147 Ritva Väisänen Pyhtää
2006 148 Liisa Akimof Riihimäki
149 Tarja Huttunen Hollola
150 Markku Puranen Valkeala
151 Jukka Savolainen Lappeenranta
152 Ari Ylärakkola Lappeenranta
2007 153 Lasse Gustafsson Lappeenranta
154 Irja Pöysti Lappeenranta
155 Mika Suikkanen Ruokolahti
156 Martti Valkeapää Imatra
157 Juhani Vilkman Nastola
158 Kari Virtanen Hattula
2008 159 Pekka Junnikkala Lappeenranta
160 Markku Kesseli Lappeenranta
161 Maija Kirves Lappeenranta
162 Leena Kosonen Savonlinna
163 Petri Kotonen Joutseno
164 Kauko Oinonen Lappeenranta
165 Raimo Ovaskainen Joutseno
166 Paavo Rissanen Vantaa
167 Sigrid Tauriainen Porvoo
168 Vesa Venäläinen Joutseno
2009 169 Pasi Asikainen Joutseno
170 Alf Cederlund Pyhtää
171 Pekka Huuskonen Savonlinna
172 Mikko Kirkkopelto Hamina
173 Olavi Kotro Helsinki
174 Gary Marquis Lappeenranta
175 Pertti Pylvänäinen Helsinki
176 Timo Rötkö Lappeenranta
177 Jyrki Saareks Lappeenranta
178 Olli Suonne Helsinki
179 Jorma Tirronen Lappeenranta
2010 180 Kari Kakkola Lappeenranta
181 Jukka-Pekka Kerkkänen Helsinki
182 Kimmo Kerkkänen Lappeenranta
183 Saku Kirkkopelto Hamina
184 Mari Kotivuori Joroinen
185 Kauko Kuningas Kouvola
186 Arttu Laine Lappeenranta
187 Pekka Lindqvist Lappeenranta
188 Markku Peltonen Lappeenranta
189 Karita Peräniemi Lappeenranta
190 Raimo Sutela Kouvola
191 Kyösti Tiainen Mikkeli
192 Riitta Turunen Lappeenranta
2011 193 Lauri Hovi Imatra
194 Marko Huhtanen Orimattila
195 Aila Hult Lappeenranta
196 Arvo Hynynen Valtimo
197 Timo Kiander Imatra
198 Kerttu Kiili Vantaa
199 Tarmo Kinnunen Joensuu
200 Jyrki Kölhi Lappeenranta
201 Satu Lifländer Ruokolahti
202 Jussi Okkonen Orimattila
203 Pekka Orpana Lappeenranta
204 Tero Pynnönen Mikkeli
205 Pilvi Pyykki-Kainulainen Jyväskylä
206 Katja Rinne Lappeenranta
2012 207 Heidi Horttanainen Ruokolahti
208 Matti Huttunen Tampere
209 Tomi Huttunen Lappeenranta
210 Juhani Hämäläinen Pyhtää
211 Maarit Kivimäki Lappeenranta
212 Veikko Kosonen Parikkala
213 Tuula Kuisma Joutseno
214 Petri Lindholm Hamina
215 Soile Luukkonen Imatra
216 Paula Metsälä Hollola
217 Hanne Nousiainen Imatra
218 Jussi Ranki Ruokolahti
219 Heidi Rantakare Lappeenranta
220 Suvi Saali Sulkava
221 Teemu Tukiainen Espoo
222 Simo Värtö Joutseno
209 Tomi Huttunen Lappeenranta
210 Juhani Hämäläinen Pyhtää
211 Maarit Kivimäki Lappeenranta
212 Veikko Kosonen Parikkala
213 Tuula Kuisma Joutseno
214 Petri Lindholm Hamina
215 Soile Luukkonen Imatra
216 Paula Metsälä Hollola
217 Hanne Nousiainen Imatra
218 Jussi Ranki Ruokolahti
219 Heidi Rantakare Lappeenranta
220 Suvi Saali Sulkava
221 Teemu Tukiainen Espoo
222 Simo Värtö Joutseno
2013 223 Jari Hiltunen Kontiolahti
224 Ari Hölsä Sulkava
225 Sari Illukka Savitaipale
226 Jukka Itkonen Lappeenranta
227 Matti Korsberg Miehikkälä
228 Arto Meuronen Lappeenranta
229 Eila Nieminen Espoo
230 Merja Niemitalo Hollola
231 Jarno Paajanen Lappeenranta
232 Juha Parkkonen Lappeenranta
233 Tiina Päätalo Ruokolahti
234 Mikko Turtiainen Lappeenranta
235 Pauli Vanhala Imatra
236 Reima Väinölä Imatra
2014 237 Veli Janhunen Pornainen
238 Jyrki Joutsenjärvi Iitti
239 Harri Kosonen Lappeenranta
240 Heidi Laurila Joutseno
241 Jan-Erik Liljeqvist Pyhtää
242 Ville Metsälä Hollola
243 Joni Myyryläinen Lappeenranta
244 Jukka Niskanen Salo
245 Toivo Pelkonen Polvijärvi
246 Hannu Poutanen Kouvola
247 Mervi Päätalo Ruokolahti
248 Sanna Rantalainen Mikkeli
249 Heikki Rautio Pyhtää
250 Mika Räisänen Kontiolahti
251 Olavi Salo Joensuu
252 Juha Soikkeli Imatra
253 Markus Tylli Miehikkälä
254 Ritva Viljakainen Mikkeli
2015 255 Henna Haukka Parikkala
256 Simo Hämäläinen Joensuu
257 Mika Kuikko Lappeenranta
258 Eija Kuittinen Imatra
259 Mika Laine Luumäki
260 Sanna Laine Luumäki
261 Pertti Myyry Polvijärvi
262 Anssi Paakala Kouvola
263 Manu Paasolainen Lappeenranta
264 Pekka Paasolainen Lappeenranta
265 Ilpo Rautio Joutseno
266 Paavo Ritala Lappeenranta
267 Minna Soukkio Lappeenranta
2016 268 Sanna Aalto Lappeenranta
269 Timo Ahonen Siilinjärvi
270 Arto Frosti Joutseno
271 Miro Hannula Kuopio
272 Sirpa Haukka Parikkala
273 Aki Hietanen Imatra
274 Ilpo Hovi Savonlinna
275 Mika Immonen Lappeenranta
276 Heli Kiiveri Luumäki
277 Mikko Kärkkäinen Lappeenranta
278 Arvo Mankki Imatra
279 Hellevi Mankki Imatra
280 Leena Ojala Lappeenranta
281 Tuuli Paasolainen Lappeenranta
282 Mikko Partanen Lappeenranta
283 Simo Pulkkinen Savonlinna
284 Petteri Pyyhtiä Joutseno
285 Tapani Raatikainen Hämeenlinna
286 Marko Silvennoinen Lappeenranta
287 Jukka Tavi Imatra
288 Mika Turtiainen Kerimäki
289 Yrjö Vihma Vantaa
290 Mikko Viholainen Lappeenranta
2017 291 Pasi Ahvonen Lappeenranta
292 Ulla Heimonen Joutseno
293 Tarja Huikuri-Salo Joensuu
294 Tomppa Jurvanen Lappeenranta
295 Jani Kiuru Lappeenranta
296 Paula Kotro Luumäki
297 Juho Montonen Lappeenranta
298 Tomi Pakkanen Lappeenranta
299 Tuula Pihlajaniemi Lappeenranta
300 Outi Rantatulkkila Lappeenranta
2018 301 Pia Karhula Kouvola
302 Ismo Keskisaari Lappeenranta
303 Vesa Kouvo Lappeenranta
304 Samuli Kurkaa Taipalsaari
305 Juhani Kärkkäinen Polvijärvi
306 Sirkka Laakso Janakkala
307 Arto Leppänen Imatra
308 Keijo Marttinen Lappeenranta
309 Pasi Marttinen Mikkeli
310 Minna Matikainen Imatra
311 Tommi Pöllänen Joutseno
312 Jani Rikkilä Joutseno
313 Jussi Ruokolainen Helsinki
314 Ari Vasara Lappeenranta